CZY MOBILNY MECHANIK JEST OPŁACALNY?

Rośnie zainteresowanie usługami mobilnego mechanika w Radości. Ten artykuł pomoże Ci, jeśli myślisz o wdrożeniu podobnej usługi. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest mobilny mechanik i jak opłacalne może być oferowanie usług poza warsztatem samochodowym.

Z tego artykułu dowiesz się:

Co to znaczy być mobilnym mechanikiem w Radości?

Jakie są korzyści i wady posiadania mechanika, który zadzwoni do Ciebie?

Czy posiadanie klasycznego warsztatu samochodowego jest bardziej opłacalne?

Dzięki powszechnej cyfryzacji łatwo jest znaleźć solidny warsztat samochodowy w Białymstoku. Wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Za pomocą telefonu można również umówić się na wizytę. Niektóre serwisy oferują jednak usługę mobilnego mechanika.

Co to znaczy być mechanikiem mobilnym?

Ma to być udogodnienie dla klientów i zapewnia pomoc specjalistów w miejscu, w którym pojazd został skonfiskowany, czyli po prostu na drodze. Do warsztatu dzwoni kierowca, aby zgłosić problem. Serwis w pierwszej kolejności diagnozuje problem i wysyła do klienta wykwalifikowanych mechaników. Jeśli naprawa może być wykonana w warunkach polowych. To tylko teoria.

Mobilni mechanicy w Radości i Warszawie w praktyce mogą okazać się inną opcją, która może okazać się nieopłacalna zarówno dla klienta, jak i serwisu. Dlaczego? Po pierwsze, użytkownicy często mają problem z dokładnym opisaniem problemu. Niejednokrotnie operatorzy infolinii słyszą po prostu, że silnik nie chce zapalić lub że samochód zdechł. Klienci śmieją się, gdy pyta się ich o sprawdzenie poziomu paliwa. Jest to najczęstsza przyczyna nagłych zatrzymań silnika w nowoczesnych samochodach.

Co to znaczy być mechanikiem mobilnym?

Jakie są zalety i wady serwisanta na telefon?

Problemy z wdrożeniem usługi mobilnego mechanika wynikają z ograniczonych możliwości naprawczych na drogach. Niemal każdy problem z zawieszeniem wymaga użycia dźwigu, a wymiana koła jest najprostsza. Do serwisowania silników i innych układów samochodu niezbędna jest diagnostyka komputerowa. Konieczna jest również wymiana uszkodzonych części. Aby to zrobić, mobilny mechanik musi być w stanie przetransportować w pełni wyposażony samochód dostawczy, który jest tej samej wielkości co ciężarówka.

Mobilny mechanik Radość ma wiele zalet.

Mobilny mechanik Radość ma wiele zalet.

Profesjonalna diagnoza usterki trwa stosunkowo krótko.

– Możliwość wykonania drobnych, ale często występujących napraw.

Stawka za usługę, powiększona o koszty dojazdu i dyspozycyjność.

Takie rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady dla klienta, jak i właściciela.

– wysokie koszty utrzymania pojazdu oraz profesjonalny personel (w tym konsultanci infolinii i mechanicy), który potrafi wykorzystać potencjał mobilnego warsztatu.

– Klienci mogą być niezadowoleni z braku możliwości naprawy samochodu na drodze i konieczności wykonania usługi w warsztacie stacjonarnym.

Niska efektywność, spowodowana nieefektywnymi wezwaniami (np. – Niewystarczająca ilość paliwa, a także wezwania niemożliwe do wykonania w terenie.

Co sprawia, że klasyczny warsztat samochodowy jest bardziej opłacalny od innych?

Można pokusić się o stwierdzenie, że mobilna mechanika nie jest świetnym rozwiązaniem, mimo zapewnień zadowolonych klientów i reklam. Nowoczesne pojazdy są bezpieczne i niezawodne, ponieważ są dobrze zaprojektowane. Można założyć, że jeśli usterka powoduje unieruchomienie samochodu, to będzie on potrzebował specjalnych narzędzi i procedur, które są dostępne tylko w dobrze wyposażonym serwisie. Mobilni mechanicy często pozostają w stałych warsztatach, gdzie mogą dokonać bardziej kosztownych napraw i utrzymać swoją wiarygodność.

Praktyczniejszym rozwiązaniem jest wysłanie do unieruchomionego kierowcy lawety, nawet wynajętej, jeśli takiej nie posiadasz. Następnie należy przyprowadzić samochód do naszego serwisu. Nasi specjaliści zbadają pojazd i zaproponują filiżankę herbaty lub kawy podczas rozmowy z klientami. Ponieważ są oni w stanie bezpiecznie podnieść i podłączyć samochód do stacji diagnostycznej, szybko znajdą problem. Abyśmy mogli przedstawić klientowi rzetelną wycenę naprawy, tworzymy reputację profesjonalnego mechanika. Wypożyczenie samochodu z wypożyczalni jest dobrym rozwiązaniem, jeśli naprawa trwa dłużej niż jeden dzień. Jest to najlepszy sposób, aby uszczęśliwić klientów i zapewnić im świetną reklamę.

Co sprawia, że klasyczny warsztat samochodowy jest bardziej opłacalny od innych